Jak grać w gry przez internet?

ogromny wybór gier internetowych

Gry wideo cieszą się niesłabnącą popularnością od lat siedemdziesiątych, kiedy to firmy, takie jak Atari, wyznaczały trendy w świecie elektronicznej rozrywki. Wiele czasu upłynęło od tamtych chwil, kiedy to wielką popularnością cieszyły się gry na cartridge.

 

W dzisiejszym świecie wielkim osiągnięciem nie jest stworzenie konsoli do gier, na której można grać w więcej niż jedną grę, ale rozrywka związana z istnieniem sieci internetowej. Gry online cieszą się ogromną popularnością. Gry internetowe potrafią gromadzić miliony graczy, co przy założeniu, że są w niej ukryte opcje mikropłatności, daje to firmom krociowe zyski. Czym są mikropłatności?

 

Część twórców skupia się na tym, aby gra była całkowicie darmowa, dając grającemu możliwość kupowania ułatwień w trakcie rozrywki. Inny model biznesowy zakłada udostępnienie nie tylko możliwość kupowania przedmiotów, umiejętności w trakcie rozrywki, ale także uzależnia możliwość grania w pełną wersję gry od zapłaty pewnej ilości pieniędzy.

 

Do płatnych gier można również zaliczyć najczęściej graną grę karcianą, jaką jest poker, który w sieci cieszy się naprawdę wielką popularnością. Pamiętajmy tutaj jednak o jednej niezwykle istotniej sprawie, a mianowicie, że jest on w Polsce sklasyfikowany jako gra hazardowa i zabroniony prawnie.

 

Płatne gry są dostępne na każdą liczącą się platformę mobilną. Android i iOS są systemami o największym potencjale, toteż najwięcej gier powstaje właśnie na te platformy. Niestety, system Windows nie przyjął się na rynku mobilnym i jego los jest raczej przesądzony. Istnieją rynki, na którym Windows radzi sobie całkiem dobrze, np. rynek polski czy hinduski.

 

W jakim kierunku pójdzie rozwój gier komputerowych? Na pewno rozwijany będzie tryb rozgrywki wieloosobowej. Nadchodzące lata będą latami ciągłego rozwoju gier nie tylko pod względem oprawy graficznej.

Comments

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Name and email are required