Zaawansowane technologie w stomatologii

leczenie kanałowe

Współczesna stomatologia jest na bardzo wysokim poziomie, o czym przekonać się miał okazję każdy, komu kiedykolwiek doskwierał problem z zębami. Nie tylko mamy możliwość korzystania z bardzo zaawansowanej technologii podczas leczenia chorób zębów czy plombowaniu ubytków, ale również sama diagnostyka problemu przebiega w sposób niesamowicie precyzyjny, dzięki dostępowi do wysokiej klasy sprzętu.

 

Leczenie kanałowe jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Z uwagi na powszechność środków znieczulających, leczenie kanałowe nie jest już niczym bolesnym, aczkolwiek wymaga zarówno od pacjenta, jak i stomatologa wielu pokładów cierpliwości, gdyż zabieg jest bardzo pracochłonny, a co za tym idzie – często trwa długi czas i z uwagi na to niejednokrotnie jest rozdzielony na kilka sesji. Podczas leczenia konieczny jest również wysokiej klasy sprzęt, gdyż jest to w gruncie rzeczy operacja na maleńkim fragmencie, jakim jest ząb. Po zabiegu większość pacjentów deklaruje odczuwanie dyskomfortu a nawet bólu, które mogą utrzymać się przez jakiś czas po zabiegu, co jest związane zarówno ze stopniowym zanikaniem działania znieczulenia, ale również z samym leczeniem.

 

REKLAMA: leczenie kanałowe Kraków w gabinecie Stomatologia Impla. Sprawdź!

 

Dolegliwości jednak ustępują zazwyczaj dość szybko, a pacjent może cieszyć się zdrowymi zębami, bez konieczności ich usuwania. W dzisiejszych czasach ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie, jest już ostatecznym krokiem, przed którym mamy szereg możliwości leczenia. Nic więc dziwnego, że tak wielu pacjentów decyduje się na leczenie kanałowe.

Comments

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Name and email are required